Drzwi zewnętrzne, wykonane z aluminium mają szereg zalet praktycznych: chronią wnętrze budynku przed chłodem, są szczelne, dobrze izolują pomieszczenia oraz gwarantują bezpieczeństwo mieszkańców. Nie sposób jednak nie docenić ich walorów estetycznych: drzwi przyciągają uwagę, są elementem, który współdecyduje o charakterze i estetyce całego budynku. Wybierając drzwi na długie lata, należy brać pod uwagę ich odporność na intensywne nasłonecznienie, duże różnice temperatur oraz opady atmosferyczne. Firma Effector oferuje m.in. drzwi typu „Modern” o prostym, nowoczesnym wzornictwie, dobrze korespondujące z aluminiowo-drewnianą oraz drewnianą stolarką okienną.

Szeroki wybór

Drzwi aluminiowe marki Effector są dostępne zarówno w wersji  z aluminium anodowanego, jak również mogą być malowane zgodnie z paletą barw RAL lub w kolorach drewnopodobnych. Dzięki tak szerokiemu wyborowi, inwestor może cieszyć się drzwiami o doskonałych parametrach technicznych, które ponadto idealnie dopasują się – jeśli chodzi o kolor, do pozostałych zewnętrznych elementów budynku, takich jak okna, dach czy brama garażowa, tworząc wraz z nimi harmonijną całość. Bardzo ciekawy efekt tworzą w bryle budynku drzwi jednoskrzydłowe z dodatkowymi, pojedynczymi przeszkleniami w aluminiowych ramach. Wymienione elementy są do siebie idealnie dopasowane, także pod względem kolorystyki. Zastosowanie takiej propozycji powoduje, że część wnętrz jest dobrze doświetlona i przestronna. Warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie, gdyż coraz powszechniejsza staje się tendencja, polegająca na zwiększaniu ilości przeszkleń w budownictwie (zarówno mieszkaniowym, jak i ogólnym).

Parametry techniczne

Drzwi zewnętrzne typu „Modern” oferowane przez firmę Effector, są wykonane z aluminium oraz wyposażone w ramę aluminiową z termoizolacyjnym wypełnieniem, szybą jednokomorową lub dwukomorową. Ościeżnica produkowana jest z aluminiowego profilu. Zarówno skrzydło jak i ościeżnica posiadają wkładkę termoizolacyjną. Aby użytkownikom zapewnić pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa, drzwi można wyposażyć w  różnorodne zamki i zabezpieczenia. Największe drzwi jednoskrzydłowe, jakie producent proponuje, posiadają 2400 mm wysokości oraz 1200 mm szerokości.