Z reguły, spośród profili wykończeniowych najbardziej cenimy listwy cokołowe, które znakomicie wpływają na estetykę podłogi, przykrywają szczelinę dylatacyjną, a jednocześnie stanowią praktyczny schowek dla przewodów. Warto przekonać się, że przy pomocy różnorodnych kształtowników aluminiowych - na przykład z kolekcji Easy firmy Effector - możemy w niepospolity sposób zaakcentować atuty wnętrza i sprawić, że nabierze ono cech zupełnie wyjątkowych i niepowtarzalnych.

Rodzaje kształtowników

Kolekcja Easy to różne kształtowniki, wykonane z  aluminium anodowanego,  w kolorze srebrnym oraz złotym (kolor złoty wykonywany jest na zamówienie), wszystkie o długości 1 lub 2 mb.  Firma Effector oferuje płaskowniki, kątowniki równoramienne, nierównoramienne oraz fazowane, a także teowniki, haowniki, ceowniki, ceowniki nierównoramienne oraz ryflowane, dodatkowo rury zwykłe, prostokątne oraz kwadratowe. Wymienione elementy oferowane są w zróżnicowanych wymiarach i o różnych grubościach, by każdy mógł znaleźć taki element, który najlepiej spełni jego oczekiwania. Do kolekcji należy także komplet profili łączeniowych oraz zakończeniowych do montażu blatów. Są one dostępne w wersji z aluminium anodowanego w czterech kolorach: srebra, złota, szampana oraz brązu lub z aluminium lakierowanego w ośmiu podstawowych kolorach: od bieli, niebieskiego, ciemnej zieleni i ciemnej czerwieni po różne odcienie beży i brązów.

Eleganckie dekoracje

Kształtowniki mogą zarówno zdobić wnętrza, podkreślać ich elegancję czy funkcjonalność oraz służyć do wykreowania z nich elementów wyposażenia wnętrz, według własnego projektu.  Doskonale sprawdzają się w roli dekoracji ścian, jako urozmaicenie płaszczyzn wyłożonych płytkami ceramicznymi lub okładzinami drewnopodobnymi. Takie aluminiowe dodatki podkreślają urodę pozostałych elementów oraz powodują, że ściany udekorowane w ten sposób nabierają indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. 
Kształtowniki z kolekcji Easy oraz szkło hartowane (np. z oferty Effector) czy płyta meblowa to odpowiednie materiały do wykonania prostych, a zarazem nowoczesnych, oszczędnych w formie mebli: stolika do kawy, szafki nocnej czy biblioteczki. Co ważne – takie meble wykonane samodzielnie albo przez zaprzyjaźnionego majsterkowicza - na zawsze zachowają swój wyjątkowy, unikalny charakter.