Czujemy się  najbardziej komfortowo we wnętrzach tych domów, biur czy mieszkań, które są w pełni wyposażone oraz wykończone. Lepiej w nich wypoczywamy, szybciej regenerujemy swoje siły, a  pielęgnacja takich pomieszczeń przebiega sprawnie i szybko. Warto zauważyć, że szczególne znaczenie dla wykończenia wnętrz mają listwy i kątowniki, które przytrzymują lub zakańczają różne materiały, a których przy pobieżnym oglądaniu czasem niemal nie dostrzegamy.

Profile montażowe

Do kolekcji Eco firmy Effector należą listwy PCV szybkiego montażu oraz montażu z klejem. Służą one do połączenia ze sobą różnych rodzajów posadzek o podobnej lub tej samej grubości, takich jak podłogi z drewna lub drewnopodobne panele, a także dwóch wykładzin, czy też wykładzin z innym materiałem. Profile są okleinowane materiałami drewnopodobnymi, o bardzo zróżnicowanej kolorystyce,  obejmującej ponad 33 wzory. Z takiej oferty bez trudu można wybrać listwy, które będą miały barwę identyczną bądź zbliżoną do innych elementów wyposażenia, jak np. meble lub cokoły, co pozwoli na niemal idealne dopasowanie wszystkich elementów. Wszystkie profile są dostępne o długości 1 lub 2 m, szerokość wynosi od 32 do 40 mm, a grubość jest zbliżona bądź równa 5 mm.

Kątowniki i inne

Do kolekcji Eco należą również: listwa zakończeniowa, listwa schodowa oraz kilka wzorów kątowników. Służą one do zabezpieczenia lub zakończenia powierzchni. Dzięki nim materiał nie niszczy się oraz ściśle przywiera w tym miejscu do podłoża. Wymienione profile oferowane są do montażu standardowego przy pomocy śrub lub w wersji samoprzylepnej. Długość profili to 1 lub 2 m, wysokość od 10 do 20 mm, a wierzchnia warstwa wynosi od 15 do 35 mm.

Kiedy montować?

Często wstępnie rozważamy montaż takich elementów, ale w  pewnym momencie z nich rezygnujemy, gdyż wydawać się może, że wnętrze będzie spełniać dobrze swoje funkcje także bez nich. Najczęściej okazuje się jednak, materiały tylko podklejone do podłoża z czasem ulegają częściowemu lub całkowitemu odklejeniu, a nawet przesunięciu czy pomarszczeniu. Dzieje się tak z  powodu niedostatecznego zabezpieczenia tych powierzchni To powoduje, że nawet po upływie zaledwie kilku miesięcy wnętrze nie wygląda już tak przytulnie i elegancko jak wcześniej. Dlatego z montażem listew nie czekamy, aż pokażą się pierwsze oznaki konieczności ich użycia, ale wszystkie wymienione powierzchnie zabezpieczamy już w trakcie trwania prac wykończeniowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że profile z kolekcji Eco są atrakcyjne także ze względu atrakcyjną, niewygórowaną cenę.