O komforcie i urodzie mieszkania czy biura  stanowią  nie tylko piękne ściany, funkcjonalne meble bądź efektowne podłogi, ale również elementy wykończeniowe. Chodzi o drobne listwy, kątowniki i pręty, które powodują, że dom sprawia wrażenie wygodnego, a nawet przemyślanego, w którym wszystko jest na swoim miejscu i aż chce się w nim spędzać wolny czas. Dlatego nie wystarczy, aby listwy po prostu były obecne, ale by zostały uważnie dopasowane do pozostałych elementów wnętrza, zarówno pod względem faktury, funkcjonalności, jak i kolorystyki.

Profile do wykładzin

Kolekcja Standard to bogaty zestaw profili i listew wykończeniowych do wnętrz o zróżnicowanym charakterze. Istotną część oferty stanowią aluminiowe i anodowane lub mosiężne listwy do mocowania wykładzin. Takie profile mają za zadanie zakończyć, a jednocześnie przytrzymać wykładzinę albo – znacznie częściej – połączyć ze sobą dwa rodzaje wykładzin. Warto zwrócić szczególną uwagę na listwy, które skutecznie łączą ze sobą tworzywa o zróżnicowanej grubości. Wszystkie wymienione profile są wykończone w sposób profesjonalny, z zachowaniem najwyższej dbałości o szczegóły. Wzory elementów oraz różnorodna kolorystyka, umożliwia wybór takiej propozycji, która najlepiej będzie nawiązywała do charakteru i wyposażenia wnętrza.

Profile do podłóg drewnianych

W tej grupie oferta Standard proponuje kilka rozwiązań i to zarówno w przypadku, kiedy podłogi są tej samej grubości,  jak również wtedy, gdy różnią się one dość znacznie pod tym względem. Zdecydowana większość tych aluminiowych profili jest okleinowana różnorodnymi drewnopodobnymi wzorami, a wybór barw jest na tyle szeroki, że z łatwością można dobrać właściwy odcień i dopasować go  do przynajmniej jednej z podłóg.  Wśród kolorów bez wysiłku znajdziemy popularne jasne okleiny, jak sosna biała, dąb bielony czy klon, szeroką reprezentację gatunków drewnianych o naturalnej barwie, jak różne odcienie  buka, dębu, wiśni, olchy, wiązu oraz wiele kolorów egzotycznych, jak mahoń, afrezja, teak, heban oraz wenge. Listwy te łącząc ze sobą podłogi, chronią i wzmacniają ich powierzchnie lub minimalizują różnice, pomiędzy wysokością poszczególnych elementów posadzek.